ELVEDA

HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

Ey Rabbim...
Bir beyaz güvercin gördüm, semalarda sana zikreden...
Bir uçan güvercin gördüm, sana benden daha yakın olan...
Bir nurlu güvercin gördüm, senin nurunla ışıl ışıl...
Utandım Rabbim, utandım...
Benden daha küçük ve güçsüz bir güvercinin sana olan aşkından utandım.
Oysa ki, ona değil bana verdin tüm güzellikleri...
Ona değil, bana sundun tüm olanakları...
Peki ya ben ne yaptım, aman ya Rabbi...
Ben sana o güvercin kadar bile kulluk edemedim.

Ey Rabbim...
Semaya doğru açtım ellerimi, ya Rab sen affeyle beni...
O küçücük güvercin gibi bende yanıp tutuşayım bir tek senin aşkından...
Ben de, o masum güvercin gibi zikredeyim her daim ismini...
İçimi öyle aşkınla yak ki Rabbim...
Senin için akıttığım gözyaşlarım, sana gözlerimi feda etsin...
Senin uğrunda kör etsin de, dünyadaki o gaflet ve nefislik şeyleri gözlerim görmesin...
Öyle bir uğultu ver ki, hiç bir kötü söz duymasın bu kulaklarım...
Sadece kendi zikrimi hissedeyim de huzura erenlerden olayım...
Dilimi öyle bir lâl et ki, her türlü küfür ve isyandan uzak etsin beni...
Senin ismini ben kalbimle de zikrederim, ya Rabbi...
Yeter ki sen lâl et dilimi...

Ey Rabbim...
İçime öyle bir iman kuvveti ver ki, kalbim her attığında seni hatırlatsın...
Ve kalbim her attığında da ismini zikrettirsin bana...
Öyle bir iman kuvveti ver ki, H.z. Muhammed Mustafa (sav) gibi namaz kılmak nasip olsun.
Her Kuran-ı Kerim okurken, gözyaşlarım bir de orada ki mânâlara aksın...
Sen yaradansın ve her şeyi görüp, işitensin...
Benim bu dualarımı da bilirim duyarsın...
Sana en yakın olan yerdeyim ya Rabbi, secde de açtım semaya doğru ellerimi....
Gözyaşlarımla yalvarıyorum, beni de erenlerinden kabul eyle..
Bana da iman kuvveti ver.
Ya Rabbi, hava da uçuşan güvercin gibi beni de aşkınla ödüllendir.
Beni de o mübarek subuti sıfatı görmeyi nail eyle...


AMİN....

Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Ey bütün alemlerin rabbi olan Allahım, sana sonsuz hamdüsenalar ederiz. Bütün salatü selamlar, rahmet ve selametlikler sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselama, onun ehli beytine ve bütün ashabı kiramın üzerine olması için huzuru izzetinde niyaz ediyoruz, kabul eyle Yarabbi. Ellerimizi açtık semaya boyun büktük hazreti mevlaya. Dua edin kabul edeyim buyuruyorsun vaadimden dönmem diyorsun, sana güvendik, ellerimizi açtık, kapına yöneldik bizi boş gönderme Yarabbi. Yapacağımız duaları mekkedeki dualardan eyle, Sana aşık olanların, hakkıyla ibadet edenlerin dualarından eyle Yarabbi. Günahımız pek çok, divanında yüzümüz yok, birşey bahane et cümlemizi affeyle Yarabbi. Emrini tutamadık, kitabına uyamadık, lakin rahmetine güveniyor affedeceğine inanıyoruz. Ümitlerimizi boşa çevirme Yarabbi. Yarabbi. Sevdik seni ezelden, geçtik binbir güzelden, ey yeri göğü düzelten, sana geldik affet bizi. Zebanilere elimizi bağlatma, atıp cehenneminde tenimizi dağlatma, ah ümmetim diyen habibini ağlatma, rasulune bağışla bizi Yarabbi. Kevser ırmağından lütfunla içir, iki kanat ver bizleri uçur, mü’min mü’minatı imanla göçür, cehenneme düşürme bizi Yarabbi. Dar yerlerde başımıza topuz indirme, şeytan ehline bizi kandırma, hayvan suretine yüzümüzü döndürme, insan simasında kaldır Yarabbi. Sekarette imanımızı soydurma, iblisin ardına ehlimizi döndürme, cümle ehli imanın ayağını kaydırma, hazretinden ayırma bizi Yarabbi. Kabre girince dilsiz etme dili, sıdk ile bağladık biz sana beli, Münker ve Nekir’in bellidir hali, sualde bizi şaşırtma Yarabbi. Suçlarımızla karartma yüzümüzü, dayanamaz kulların çökerler dizi, rasulünden ayırma bizi, şeytanın fırkasından eyleme Yarabbi. Şu meclis hürmetine rızana erdir. Mekke’ye Medine’ye yüzümüzü sürdür, sualsiz cevapsız cennete girdir, cennette cemalini göster Yarabbi. Müşrikle münafıkla gönderme, mahşer yerinde cümlemizi tere bastırma, terazi mizanda günahlarımızı ağır getirme, aleme ruzfay eyleme Yarabbi. Rahmeti ilahiye susayan gönülleri, sema’ya açılan elleri, ihlasla amin diyen dilleri narı cehennemde yakma Yarabbi. Yevmül kıyamet olunca, bütün herkes mahşer yerine dolunca, hesabımızı kolay eyle Yarabbi. Okunan Kur’an-ı Kerim’in hürmetine, o sevgili habibinin yüzü suyu hürmetine, merhametinin beyanı ilahın izzetine, bütün ölmüşlerin azabını kaldır, suçlarını bağışla Yarabbi.
Münker ve Nekire iyi cevap, ibadetlerimize bol sevap, hayatımıza emniyet, malımıza bereket ihsan eyle Yarabbi. Bu tatlı canımıza elveda derken sağımızda Kur’an, göğsümüzde iman, karşımızda peygamberimiz “Korkma çekinme ümmetim seni almaya geldim, sen benim ümmetimdensin” demesini nasib eyle Yarabbi. Bütün peygamberler kıyamet gününde nefsi, nefsi, nefsi dediklerinde, bizim peygamberimiz cehenneme karşı yürüyüp oğlum ibrahim, kızım fatma sana kurban olsun illa de ümmetim, illa da ümmetim dediği ümmetinden olmayı nasib eyle Yarabbi. Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlu kullarına edalar nasib eyle Yarabbi. Can çekişirken imanımızı selbetme, bize merhamet etmeyene musallat etme. Dünyada ve ahirette en iyi rızıklarından ihsan eyle, sen herşeye kadirsin.
Allahım sen affı seversin bizi affeyle Yarabbi. Bizi, babamızı, anamızı ve bütün mü’minleri kıyamet gününde mağfiret eyle Yarabbi. Dünya ve ahirette bize iylik ver ve cehennem azabından bizleri koru. Arkamızda bıraktığımız evlatlarımıza, ciğer parelerimize vatan, millet, Allah ve Peygamber için çalışan hayırlı halef olmalarını ihsan ile lutfeyle Yarabbi. Küfre salma merhamet eyle, ahir ve akibetimizi hayreyle Yarabbi. Amin diyen müslüman kardeşlerimizi iki cihanda da aziz eyle Yarabbi. Ey alemlerin rabbi olan Allahım bizden ibadetlerimizi kabul buyur, Çünkü sen herşeyi işiten ve bilensin. Tevbelerimizi kabul eyle Yarabbi. Kur’an’ın her harfine karşılık bize bir halavet, her kelimesine bir keramet, her ayetine bir saadet, her suresine bir selamet, her cüz’üne bir mükafat ver Yarabbi.
Ey merhamet edenlerin en merhametlisi yüce Allahım ölmüşlerimize merhamet eyle, rahmetinle doyur, günahlarını affeyle, suçlarını bağışla, kabir azabı olanları mağfiret eyle Yarabbi. Gözlerini açtıkları zaman nur cemalini görmeyi nasib eyle, peygamber efendimizin şefaatine nail eyle. Kabirlerine açılan pencereden cenneti ala’yı seyretmeyi nasib eyle. Kabirlerinin cennet bahçelerinden bir bahçe olmasını nasib et, ameli salih olanların meclisinde kıl onları . Yarabbi dualarımızı kabul günahlarımızı affeyle .İmanımızı kurtaracak ameller işlememizi nasip eyle .Bu duayı okuyanlarında dualarını kabul eyle günahlarını affeyle hayırlı muratlarını nasip eyle .

AMİN AMİN AMİN

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !